Wystawa przedstawiała prace wyjątkowych Artystek z różnych części Polski. 
Mieliśmy możliwość poznania twórczości utalentowanych, wrażliwych i wspaniałych Kobiet, które są inspiracją, spełniają marzenia, robią to co kochają i są przykładem na to, że warto sięgnąć po szczęście.
„Portret Kobiety” to wystawa prac dziewięciu Artystek – malarstwo, rzeźba, witraż, ceramika, tkactwo, kolaż, koronka koniakowska oraz malarstwo na szkle.

Mogliśmy podziwiać malarstwo Elżbiety Bogusławskiej (Warszawa) oraz Moniki Stanisławskiej-Pitoń (Kościelisko). Spojrzeliśmy na świat przez kolorowe szkła wyjątkowych witraży Heleny Gromak-Ołdytowskiej (Supraśl), ale również zachwyciliśmy się malarstwem na szkle Marii Gąsienicy-Gładczan (Zakopane). Rzeźby jak z marzeń, czyli ceramikę przedstawiły Małgorzata Gabryel (Żywiec)
i Weronika Jędryka-Turcza (Wołowice), Małgorzata zajmuje się również tkactwem. 
Natomiast rzeźbę w drewnie – niezwykłą twórczość ludową – zaprezentowała Ela Świderek (Skierniewice). Mogliśmy przenieść się również w świat wyobraźni, poznaliśmy piękne jak ze snu kolaże cyfrowe Natalii Koniuszy (Gdańsk). Natomiast Mariola Wojtas (Koniaków) poprowadziła nas po delikatnej jedwabnej nici koronki koniakowskiej.
Na wernisażu wystawy poznaliście bliżej historię każdej z Artystek, z którymi miała przyjemność porozmawiać oraz o których mogłam opowiedzieć.

Wernisaż wystawy odbył się 30 kwietnia 2022. Wystawa trwała do 10 czerwca 2022.

Wystawa to kilka miesięcy przygotowań i setki kilometrów w podróży - od morza, aż po góry.
Autorką plakatu oraz grafiki do Wystawy „Portret Kobiety” jest Natalia Koniuszy. Razem z Natalią stworzyłyśmy również katalog wystawy oraz ulotki. 

Wystawa odbyła się w wyjątkowym miejscu na mapie Zakopanego w „Kawiarni Kmicic”. Dzięki wspaniałej Szefowej „Kmicica” Marioli Mroczkowskiej-Krzystek miałyśmy możliwość zorganizowania wystawy. 

Link do nagrania oraz artykułów o wystawie na Facebooku „Portret Kobiety”.

Wernisaż wystawy. Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Gabryel, Weronika Jędryka-Turcza,
Klaudia Tworek, Mariola Wojtas, Maria Gąsienica-Gładczan
fot. Regina Korczak-Watycha

Wystawa „Portret Kobiety” w Zakopanem

18 czerwca 2022

Portret Kobiety

Portret Kobiety, Klaudia Tworek

Media społecznościowe